FILM INN WORKSHOPY - PRODLOUŽENÁ REGISTRACE
Báli jste se, že jste prošvihli náš deadline? Žádný strach, prodloužili jsme Open Call do 11. srpna 2024. Neváhejte a přihlašte svůj projekt, ať může váš krátký film zazářit!
ELBE DOCK pořádá 2. ročník FILM INN WORKSHOPŮ pro scenáristy a producenty krátkých hraných a hybridních formátů ze zemí V4 (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko). Intenzivní workshopy doprovázené masterclasses, roundtable diskuzí a networkingem se uskuteční ve dnech 4. – 6. září 2024 na Mezinárodním filmovém festivalu ELBE DOCK v Ústí nad Labem.
Oba workshopy, STORY EDITING WORKSHOP a PRODUCERS WORKSHOP, se budou zabývat tématy a prostředím produkce krátkých filmů se zaměřením na vývoj scénáře, festivalové strategie, sales a využití umělé inteligence v storytellingu a filmovém marketingu.
Workshopy jsou bezplatné a ELBE DOCK hradí účastníkům ubytování a cestovní náklady.
Vybrané projekty se zúčastní navazujícího workshopu na Mezinárodním festivalu krátkých filmů ŻUBROFFKA (5. – 6. prosince 2024 v polském Białystoku), kde se účastníci zaměří na sales a distribuci svých krátkých filmů.
Jazykem workshopu je angličtina. Přihlášku a požadované materiály zasílejte prostřednictvím Google formuláře. Scenáristé se mohou přihlásit ZDE a producenti ZDE.
Prodloužený deadline pro zasílání přihlášek je 11. srpna 2024.
Sledujte novinky na webu elbedock.cz a na našich sociálních sítích. V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat na adrese: film@krutonfilm.cz
Lektoři workshopů FILM INN jsou:
STORY EDITING WORKSHOP
Anne Gensior
Mezinárodní konzultantka scénářů pro hrané a dokumentární filmy působící v Berlíně, lektorka a mentorka workshopů a konzultantka pro fondy a koprodukční trhy. Dlouhodobě spolupracuje jako lektorka s MIDPOINT Feature Launch, CineSud ScriptLab, program vývoje scénářů RACCONTI a tureckým producentským workshopem YAPIMLAB. Pravidelně se objevuje na EAVE Workshops a také vyučuje scenáristiku na Kunstakademie Münster. Po absolvování studia dramaturgie na HMT v Lipsku v roce 2005 pracovala Anne také jako divadelní dramaturgyně, kurátorka festivalů a rozhlasových pořadů, než se přidala do teamu agentury pro vývoj scénářů Script House v Berlíně.
PRODUCERS WORKSHOP
Enrico Vannucci
Člen výběrové komise Pardi di Domani na filmovém festivalu v Locarnu, výběrové komise LIM - Less Is More a kreativní poradce programu pro vývoj krátkých filmů MASO. Na poli filmových festivalů a trhů působí od roku 2010, spolupracuje zejména s Mezinárodním filmovým festivalem v Benátkách a TSFM, který v roce 2016 spoluzaložil. V roce 2018 také spoluzaložil Varicoloured, holistickou agenturu pro krátký film, v roce 2020 Talking Shorts, online filmový magazín věnovaný krátkým filmům, a v roce 2022 Talents Generator Factory, společnost zaměřenou na vývoj nových audiovizuálních děl začínajících i zavedených profesionálů. V roce 2021 se stal členem Evropské filmové akademie.
Další hosté:
Maike Mia Höhne je německá filmová režisérka, filmová kurátorka, profesorka filmu a matka dvou dětí. Kurátorsky se zaměřuje na feministický politický film. Po vedení Berlinale Shorts převzala umělecké vedení Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Hamburku. Se svou společností Pinkmovies produkuje spolu s Lilli Thalgott magazín Court-Circuit pro ARTE. Vyučuje také filmovou vědu na Evropské univerzitě aplikovaných věd v Hamburku. Je členkou Evropské filmové akademie a Freie Akademie der Künste v Hamburku.
Nicolò Gallio je marketingový a komunikační konzultant s praxí v oblasti PR, vztahů s médii a content managementu pro filmy, festivaly, značky a neziskové organizace. V současné době působí jako poradce pro TorinoFilmLab Audience Design Fund a pracuje jako výzkumník a stratég v berlínské agentuře Alphapanda, která se zabývá filmovým marketingem a podporuje scenáristy, filmaře a producenty v oblasti hraných filmů, dokumentů a televizních seriálů. Je také školitelem mezinárodních iniciativ pro vývoj filmu a získal Ph.D. z filmových studií na Boloňské univerzitě (Itálie), kde se zaměřil na vztah mezi produkcí, spotřebou a kritickou recepcí audiovizuálních děl v offline a digitálním prostředí.
Markus Walsch je profesionál v oblasti kreativních médií s odbornými znalostmi v oblasti využití umělé inteligence při tvorbě a vývoji filmů a televizních seriálů. Má za sebou novinářskou praxi a digitální mediální produkci a vyvinul řadu televizních, rozhlasových a online formátů pro veřejnoprávní i soukromá média. Markus byl nominován na mezinárodní cenu Emmy a další ocenění. Působí také jako kouč a lektor pro obsahový marketing a AI-storytelling. Markus přistupuje k AI-formám vždy s ohromným nadšením, přičemž soustavně zkoumá nový vývoj v oblasti AI a hledá způsoby, jak jej zahrnout do vývoje filmů a televizních seriálů.
Prof. Taç Romey je odborníkem na storytelling, dramaturgii a film. Vystudoval herectví, režii a dramaturgii na Brown University v USA, vytvořil řadu seriálů a filmů, je autorem scénářů a také režisérem. Taç je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Phantomfilm GmbH v Mnichově a Amsterdamu, kde mimo jiné produkoval oceňovaný seriál Amazonu "Der Lack ist ab". Je také profesorem na HFF v Mnichově, kde vyučuje storytelling, vývoj postav a scenáristiku. Jeho projekty získaly několik nominací a ocenění, včetně mezinárodní ceny Emmy a Německé televizní ceny.